Fotowoltaika w Twojej firmie to przede wszystkim oszczędność

Po pierwsze

Bezpłatna konsultacja i audyt

Podczas audytu sprawdzimy najbardziej efektywne sposoby montażu paneli fotowoltaicznych u Ciebie. Na sprawność instalacji fotowoltaiki wpływa kilka czynników, jak kierunek ekspozycji paneli czy ewentualne przeszkody zacieniające panele, dlatego wybierzemy najlepszą lokalizację paneli na Twoim terenie. Po audycie otrzymasz od nas dokładną ofertę z wyliczonym okresem zwrotu inwestycji.

Na wstępnym etapie ustalamy dokładną lokalizację przyszłej instalacji, określamy możliwości montażowe i ewentualną nośność dachu. Analizujemy montaż paneli z wykorzystaniem naturalnego kąta nachylenia dachu oraz opłacalność zainwestowania w dodatkową konstrukcję, aby uzyskać korzystniejszy kąt nachylenia. Za pomocą drona robimy zdjęcia dachu, aby dobrze rozplanować rozmieszczenie paneli z uwzględnieniem różnych przegród rzucających cień. Pozyskujemy od klienta inne niezbędne dane do przygotowania oferty. Na tej postawie określamy koszt oraz roczną produkcję energii elektrycznej, a tym samym – okres zwrotu z inwestycji.

Po drugie

Krótki okres zwrotu

Standardowy okres zwrotu z inwestycji w panele fotowoltaiczne wynosi od 6 do 8 lat. Jego długość zależy od lokalizacji inwestycji, kierunku ekspozycji i kąta nachylenia paneli fotowoltaicznych, stopnia wykorzystania wyprodukowanej energii elektrycznej na własne potrzeby czy ceny za energię, jaką obecnie się płaci. W ostatnim czasie obserwujemy znaczą dynamikę w zakresie cen energii, wobec czego ostateczny okres zwrotu inwestycji może być dużo krótszy.

Sprawdź ile możesz zaoszczędzić

Po trzecie

Bezkosztowa eksploatacja

Instalacje fotowoltaiczne charakteryzują się długą żywotnością oraz bezobsługowością. Producenci paneli udzielają 25-letniej gwarancji dla określonej sprawności paneli. Natomiast gwarancja na falowniki wynosi 5-10 lat, w zależności od wybranego producenta. Konstrukcja wykonana jest z odpowiedniej stali. Jeśli instalacja jest poprawnie wykonana, to w okresie pierwszych 10 lat nie powinna generować żadnych dodatkowych kosztów.

Do wszystkich wykonanych instalacji klient otrzymuje zdalny dostęp, dzięki czemu na bieżąco może śledzić ilość wyprodukowanej energii. Aplikacja, którą udostępniamy, jest bezpłatna w całym okresie eksploatacji instalacji. Najpoważniejszym ukrytym kosztem może okazać się wadliwe wykonanie instalacji, ponieważ może to znacznie obniżyć jej sprawność, a sama instalacja może być bardzo niebezpieczna w eksploatacji. Pamiętajmy, że do falownika płynie prąd stały o bardzo wysokich napięciach, co w niektórych przypadkach może doprowadzić do porażenia prądem lub do pożaru. Prawidłowa instalacja całkowicie eliminuje te zagrożenia.

Umów się na bezpłatny audyt Twojej firmy

Jarosław Dubiński

+48 880 349 230

Jacek Sarnecki

+48 662 013 472

KLIMAT SOLEC Sp. z o.o., ul. Nadborna 2a, 86-050 Solec Kujawski