Fotowoltaika dla firm

Obniż rachunki za energię

#KlimatNaOszczedzanie

Sprawdź ile możesz zaoszczędzić

Ceny energii dla firm rosną

ZŁAM TEN TREND!

Obniż koszty energii:

  • bezpłatna konsultacja i audyt
  • projekt instalacji
  • montaż i przyłączenie do sieci

Oszczędność - płać mniej za prąd

Sprawdź jak prosto możesz oszczędzić energię i obniżyć rachunki za prąd

Optymalizacja energetyczna

Rachunki za prąd w Twojej firmie mogą być jeszcze niższe

Ekologia - dla przyszłych pokoleń

Pomóż ograniczyć emisję szkodliwych substancji i pozostaw planetę czystszą

Oszczędność energii

Bezpłatna konsultacja i audyt

Podczas audytu sprawdzimy najbardziej efektywne sposoby montażu paneli fotowoltaicznych u Ciebie. Po audycie otrzymasz od nas dokładną ofertę z wyliczonym okresem zwrotu inwestycji.

Krótki okres zwrotu

Standardowy okres zwrotu z inwestycji w panele fotowoltaiczne wynosi od 6 do 8 lat.  W ostatnim czasie obserwujemy znaczą dynamikę w zakresie cen energii, wobec czego ostateczny okres zwrotu inwestycji może być dużo krótszy.

Bezkosztowa eksploatacja

Instalacje fotowoltaiczne charakteryzują się długą żywotnością oraz bezobsługowością. Producenci paneli udzielają 25-letniej gwarancji dla określonej sprawności paneli. Jeśli instalacja jest poprawnie wykonana, to w okresie pierwszych 10 lat nie powinna generować żadnych dodatkowych kosztów.

Fotowoltaika to zawsze opłacalna inwestycja!

Czas zwrotu z inwestycji wynosi średnio od 6 do 8 lat

Energooszczędność - więcej niż fotowoltaika

Instalacja fotowoltaiczna jest doskonałą inwestycją. Trzeba jednak pamiętać, że najtańsza jest energia… której nie zużyjesz. Dlatego rozważ, czy nie możesz zoptymalizować zużycia energii w swojej firmie poprzez np. ustawienie harmonogramów pracy instalacji grzewczych, chłodniczych, wentylacyjnych.

Niższe koszty eksploatacji w budynku

Zoptymalizuj pracę instalacji budynkowych w swojej firmie. Wprowadź odpowiednie harmonogramy pracy urządzeń, zoptymalizuj krzywą grzewczą według której pracuje twoja kotłownia, zastanów się czy nie warto zainwestować w regulację ilości powietrza wentylacyjnego.

Większy komfort i wydajność pracy

Od właściwego składu oraz czystości powietrza zależy nie tylko zdrowie i samopoczucie człowieka, ale również jego wydajność. Spraw co możesz zrobić, aby zwiększyć wydajność swoich pracowników. 

Budynek zoptymalizowany energetycznie to większa wydajność Twoich pracowników!​

Więcej oszczędności

Optymalizacja energetyczna biznesu

Bądź EKO

Czysta, naturalna energia

Fotowoltaika gwarantuje energię pozyskaną całkowicie naturalnie, co przyczynia się do ochrony środowiska. Każda ilość energii wyprodukowanej ze słońca redukuje emisję CO2, co ma istotny wpływ na środowisko, w którym żyjemy.

Znacząca redukcja śladu węglowego

Tak wysokiego stężenia dwutlenku węgla (CO2) nie było na Ziemi od 3 mln lat. Chodzi o efekty spalania paliw kopalnianych, takich jak ropa, węgiel, czy gaz ziemny. Właśnie dlatego korzystanie z odnawialnej energii słonecznej ma realny wpływ na poprawę warunków życia na Ziemi dla nas i dla przyszłych pokoleń.

Lepsze środowisko dla przyszłych pokoleń

Wszyscy musimy zdać sobie sprawę, w jaki sposób środowisko wpływa na nasze życie i zdrowie. Jest wiele zadań do wykonania w tym temacie, a robimy to dla dobra następnych pokoleń.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Aby policzyć okres zwrotu inwestycji należy uwzględnić kilka czynników:
– obliczone uzyski energii,
– cenę energii elektrycznej (należy uwzględnić tylko opłaty zmienne – uzależnione od zużycia),
– udział wyprodukowanej energii oddawanej do sieci do energii wykorzystywanej na bieżąco,
– warunki, na których dystrybutor rozliczy energię oddaną do sieci (zależą one od wielkości przedsiębiorstwa, jak również od zainstalowanej mocy instalacji fotowoltaicznej),
– amortyzację instalacji,
– koszty materiałów, urządzeń i montażu instalacji.
Kluczowym parametrem dla rzeczywistego okresu zwrotu z inwestycji jest również jej jakość – zarówno zastosowanych komponentów jak również fachowości jej montażu.

Prawdopodobnie tak. Trzeba jednak pamiętać, że moduły z konstrukcjami i z balastem (stosowanym w niektórych rozwiązaniach montażowych) mogą dużo ważyć. Istotny jest również kształt dachu – może się okazać, że w związku z dużym skomplikowaniem geometrycznym dachu, żeby zoptymalizować pracę instalacji trzeba zastosować np. tzw. mikrofalowniki, a to może wpłynąć na opłacalność inwestycji. Podobnie jak ekspozycja dachu na promienie słoneczne.

Każda kWh wytworzona przez Twoją instalację, to kWh której nie kupujesz od elektrowni. Przyjmuje się, że tradycyjne moduły fotowoltaiczne mają trwałość co najmniej 25 lat. Dzieląc 25 lat przez wyliczony okres zwrotu możesz policzyć ilokrotnie Twoja inwestycja Ci się zwróci. Skorzystaj z naszego kalkulatora i zobacz ile zaoszczędzisz.

Zasadniczo tak. Niemniej jednak inwestycję w fotowoltaikę warto dokładnie przeanalizować, bo zawsze jest ryzyko, że inwestycja się nie zwróci np. kiedy wystąpi kumulacja niekorzystnych warunków takich jak duża ilość elementów częściowo zacieniających moduły, ekspozycja modułów w „mało wydajnym” kierunku, konieczność zastosowania drogich konstrukcji lub konieczność modyfikacji konstrukcji budynku.

Tak! Instalacje fotowoltaiczne są stosunkowo prostymi technicznie instalacjami – zastosowanie odpowiednio dobranych komponentów i fachowy montaż gwarantują wieloletnią bezawaryjną i bezobsługową eksploatację.

Umów się na bezpłatny audyt Twojej firmy

Jarosław Dubiński

+48 880 349 230

Jacek Sarnecki

+48 662 013 472

KLIMAT SOLEC Sp. z o.o., ul. Nadborna 2a, 86-050 Solec Kujawski