Optymalizacja energetyczna biznesu

Po pierwsze

Energooszczędność - więcej niż fotowoltaika

Instalacja fotowoltaiczna jest doskonałą inwestycją. Trzeba jednak pamiętać, że najtańsza jest energia… której nie zużyjesz. Dlatego rozważ, czy nie możesz zoptymalizować zużycia energii w swojej firmie poprzez np. ustawienie harmonogramów pracy instalacji grzewczych, chłodniczych, wentylacyjnych. Czy nie możesz ograniczyć zużycia energii na oświetlenie poprzez lepsze wykorzystanie naturalnego światła (może jakieś niewielkie przemeblowanie w biurach wystarczy?).

A kiedy ostatnio robiłeś przegląd instalacji budynkowych? Stare i zanieczyszczone filtry zarówno w instalacjach wentylacyjnych jak i wodnych potrafią znacznie zwiększyć zużycie energii potrzebnej do napędu pomp i wentylatorów. A może dobrym pomysłem będzie zastosowanie specjalnych folii okiennych aby ograniczyć zyski ciepła w pomieszczeniach generowane przez nasłonecznienie, a przez to oszczędzić na klimatyzacji pomieszczeń? Przyjrzyj się również instalacjom w Twoim zakładzie produkcyjnym – nieszczelności instalacji jak również zawyżone ciśnienie powietrza w instalacji sprężonego powietrza może słono kosztować… A może przymierzasz się do modernizacji kotłowni? Zastanów się, czy nie opłaci Ci się zainwestować w pompy ciepła.

Po drugie

Niższe koszy eksploatacji w budynku

Zoptymalizuj pracę instalacji budynkowych w swojej firmie. Wprowadź odpowiednie harmonogramy pracy urządzeń, zoptymalizuj krzywą grzewczą według której pracuje twoja kotłownia, zastanów się czy nie warto zainwestować w regulację ilości powietrza wentylacyjnego i np. odcinać dopływ powietrza do salek konferencyjnych, które używane są sporadycznie. Zrób przegląd instalacji i wymień zużyte części i materiały eksploatacyjne.

meeting, business, architect

Sprawna praca instalacji HVAC

zmiana silników central wentylacyjnych na sprawniejsze i bardziej wydajne

Bardziej efektywne ogrzewanie

ogrzewanie z zastosowaniem pomp ciepła

Zastosowanie systemu BMS

sterowanie temperaturą pomieszczeń, ilością powietrza czy oświetleniem

Bardziej efektywna klimatyzacja

Chłodzenie z zastosowaniem free coolingu

Nie czekaj!

Zoptymalizuj energetycznie budynki w swojej firmie

Po trzecie

Większy komfort i wydajność pracy

Od właściwego składu oraz czystości powietrza zależy nie tylko zdrowie i samopoczucie człowieka, ale również jego wydajność. Współcześnie spędzamy ponad 80% naszego czasu w pomieszczeniach zamkniętych, w których panuje specyficzny mikroklimat, dość często odbiegający od optymalnego. Dotyczy to wszystkich budynków, w tym biurowców oraz hal produkcyjnych. Wydajność pracowników tam pracujących ma realne przełożenie na wyniki finansowe firm. Wysokie stężenie dwutlenku węgla w powietrza wpływa negatywnie na koncentrację oraz realnie obniża wydajność pracowników, którzy pracowaliby bardziej wydajnie w pomieszczeniach efektywnie wentylowanych. 

Sprawdź co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić

Jesteśmy generalnym wykonawcą instalacji sanitarnych i automatyki. Działamy na rynku ponad 30 lat, realizujemy obiekty w wielu krajach Europy.

Umów się na bezpłatny audyt Twojej firmy

Jarosław Dubiński

+48 880 349 230

Jacek Sarnecki

+48 662 013 472

KLIMAT SOLEC Sp. z o.o., ul. Nadborna 2a, 86-050 Solec Kujawski